شماره تلفن: 09334251182

کاروانو | کارواش نانو

کارواش سیار در تهران – شست و شوی خودرو با کمترین هزینه و سریع ترین زمان ممکن در هر مکان، شستشوی خودرو با فناوری نانو و بدون استفاده از آب

کارواش نانو بدون آب

استفاده از خدمات کارواش نانو بدون آب، جدید ترین سبک شست و شوی اتومبیل است که در مقایسه با روش های پیشین شست و شوی اتومبیل ساز و کار به کل متفاوتی دارد؛ در ادامه به توضیح ساز و کار و مواد شوینده مورد استفاده در کارواش نانو بدون آب می پردازیم.

در گذشته مردم ترجیح می دادند شخصا نسبت به شست و شو و نظافت خودروی خود اقدام کنند. با پیشرفت زمان رویه شست و شوی اتومبیل دچار تحولاتی شد و با ایجاد و گسترش کسب و کار کارواش، مردم رفته رفته وظیفه شست و شو و نظافت خودروی خود را به این موسسات واگذار کردند. در ابتدا اکثر کارواش ها با به کار گیری نیرو های انسانی و با استفاده از روش های قدیمی به مشتریان خود سرویس می دادند.

بعدها و با پیشرفت فناوری شاهد ظهور و گسنرش کارواش های اتوماتیک بودیم. در این کارواش ها ماشین آلات جای نیروی انسانی را گرفتند و مشتری به منظور شست و شوی بدنه خودروی خود در حالی که سوار بر آن بود در مسیر تونل مانند تجهیزات ماشینی شست و شو حرکت می کرد.

در ابتدای این مسیر مستقیم ماشین آلاتی قرار گرفته اند که با استفاده از نازل های فشار قوی خود، آب گرم را در تمام جهات به بدنه ماشین می پاشند و باعث از بین رفتن گل و لای موجود در بدنه خودرو می شوند؛ در ادامه مسیر تجهیزات کف پاش قرار گرفته اند که از طریق سنسور های چشمی خود از حضور خودرو در محدوده عملیاتی خود آگاه شده و وظیفه کف پاشی و آغشته کردن بدنه خودرو به مواد شوینده را بر عهده دارند. پس از این مرحله خودرو به محدوده برس های بزرگ با حرکت دورانی وارد می شود؛ این برس ها به وسیله تماس با بدنه خودرو و حرکت دورانی خود کف موجود بر روی بدنه خودرو را در تمام سطوح پخش کرده و باعث از بین رفتن جرم و لکه های آن می شوند.

مرحله بعدی مرحله آب کشی بدنه اتومبیل است. در این مرحله ماشین آلاتی شبیه به نمونه های موجود در مرحله اول بدنه خودرو را به طور کامل و در جهات مختلف آب پاشی کرده و باعث آبکشی کف و مواد شوینده موجود بر روی بدنه خودرو می شوند. در پایان این مسیر تونل مانند ماشین هایی قرار داند که وظیفه آنها خشک کردن بدنه از طریق جریان دادن هوای گرم و پر فشار است.

اما پیشرفت فناوری های مربوط به شست و شوی اتومبیل به همین جا ختم نمی شود. در سال های اخیر و با پیشرفت روز افزون فناوری نانو نحوه شست و شوی خودرو ها نیز تحت تاثیر قرار گرفته و شاهد پیدایش روش جدیدی در حوزه شست و شوی خودرو به نام کارواش نانو بدون آب هستیم.

اصلی ترین راز کارواش نانو بدون آب مربوط به نوع مواد شوینده ای است که در آن مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به توضیح نوع و تاثیر این مواد شوینده در شست و شوی اتومبیل می پردازیم.

گرد و غبار، لکه ها و گل و لای موجود در یدنه یک اتومبیل کثیف به دلیل نیروی بین مولکولی و حالت چسبندگی ایجاد شده در اثر این نیرو بر روی بدنه اتومبیل می چسبند و به مروز زمان باعث کدر شدن رنگ اتومبیل خواهند شد.

در روش های پیشین شست و شوی اتومبیل، مواد شوینده نقش واسطه را ایفا می کردند. به طوری که با احاطه کردن مولکول های جرم، گل و لای و گرد و غبار وظیفه جدا کردن آنها از سطح بدنه را داشتند و در نهایت این فشار آب گرم بود که محلول ترکیب شده از مواد شوینده و کثیفی ها را جابجا کرده و آن را به طور کامل از بدنه خودرو جدا می کرد.

در مورد کارواش نانو و یا کارواش بدون آب، مواد شوینده نقش مواد شوینده و فشار آب موجود در روش های پیشین را به صورت مضاعف ایفا می کنند. این مواد شیمیایی ابتدا وظیفه احاطه کردن مولکول های جرم، گرد و غبار و گل و لای موجود بر روی بدنه را بر عهده داشته و در وحله دوم نقش جابجایی کثیفی ها که در روش های پیشین بر عهده فشار آب بود را نیز بازی خواهند کرد؛پس از آغشته کردن بدنه خودرو به این نوع از مواد شوینده، کافیست تا با یک دستمال خشک این مواد را از روی سطح بدنه پاک کنید. در نتیجه برای شست و شوی خودرو از طریق کارواش نانو نیازی به مصرف آب نیست و این بزرگ ترین مزیت کارواش نانو و این تکنیک جدید است.

کارواش نانو بدون آب

چند سالی است که تبلیغات کارواش نانو بدون آب و فراگیری آن بیشتر و بیشتر می شود و این امر ابهامات زیادی را در ذهن مصرف کنندگان ایجاد کرده است. واقعیت این است که شست و شوی خودرو از روش های متفاوتی انجام می شود. در حال حاضر استفاده از آب تحت فشار گرم و سرد پر استفاده ترین روش است. همچنان هم میهنان ما ترجیح می دهند خودرو های خود را به روش شلنگ و لنگ بشویند که باتوجه به مصرف بالای آب در این روش کارواش های تحت فشار اخیرا مورد استقبال مردم قرار گرفته اند. اما رفته رفته با پیشرفت علم نانو ذرات شاهد ورود این علم به کارواش نیز هستیم که موجب شده است مصرف آب برای شست و شوی خودرو ها به صفر برسد، علاوه بر آن این روش موجب رونق کارواش های سیار نیز شده است.

تاریخ انتشار: 11 دسامبر 2018
بازدید:
دسته بندی: مقالات , وبلاگ

مطالب مرتبط

کارواش در محل

24 ژوئن 2019

دیدگاه ها

کلیه حقوق برای کاروانو محفوظ میباشد.