شماره تلفن: 09334251182

کاروانو | کارواش نانو

کارواش سیار در تهران – شست و شوی خودرو با کمترین هزینه و سریع ترین زمان ممکن در هر مکان، شستشوی خودرو با فناوری نانو و بدون استفاده از آب

نانو فرایندی بی نیاز به آب

پیش از هر چیزی باید بدانید که پوشش های نانو از صنعت کشتی سازی وارد صنعت خودرو سازی شده اند. در صنعت کشتی سازی از این پوشش ها به دلیل مقاومت بالا به نفوذ، برای مقاوم کردن سطوح در تماس با آب دریا استفاده می کنند.

این پوشش ها به علت بافت فشرده ای که دارند هنگامی که بر روی سطح اجرا می شوند مانع از نفوذ ذرات و جرم های محیطی شامل کثیفی، گرد و غبار، … و حتی آب به سطح شده و خاصیت آب گریزی ایجاد می کنند. فناوری تولید این نوع پوشش ها برای سطوح مختلف، متفاوت و بسیار پیچیده و اکثرا هزینه بر است.

کارواش نانو

اکنون به بررسی مواد شوینده می پردازیم. هنگامی که جرم یا کثیفی از هر نوع آلودگی روی سطوح قرار می گیرد، به دلیل جاذبه بین مولکولی، حالت چسبندگی ایجاد می شود. انباشته شدن ذرات و جرم های مختلف روی سطوح سبب کدر شدن رنگ آنها می شود.

در تمیز کردن خودرو تنها با آب و یا مواد شوینده در کنار آب، مولکول های آب یا شوینده، نقش واسط در احاطه ذرات و جابجایی آنها را بر عهده دارند و هر چه مولکول های آب با سرعت بالاتری به سطح برخورد کنند، توانایی بیشتری در پاک کنندگی دارند که در کارواش های معمول از فشار هوا و آب برای نیل به این هدف استفاده می شود. (کتاب شیمی دبیرستانتان را به خاطر بیاورید)

حال فرض کنید آب در اختیار نیست، پس نیاز به یک ماده ای دارید که همان نقش واسطه گری آب و مواد شوینده را در برابر جرم ها و ذرات چسبیده شده روی سطح داشته باشد. تکنولوژی مواد شوینده نانو همان ماده مورد نظر ماست.
این مواد می توانند روی سطوح با ابعاد بسیار ریز نانومتری نفوذ کنند و آنها را با ایجاد رشته های به هم پیوسته، به الیاف دستمال منتقل نمایند. بنابراین جرم های بسیار ریز غیر قابل رویت، در ابعاد نانو از روی سطوح پاک می شوند. هم چنین این مواد بعد از فرایند تمیزکاری, با ایجاد یک لایه با چسبندگی بالا از سطح محافظت می کنند.

این محلول فقط یک ماده شوینده نیست بلکه کنسروه کننده رنگ و لاک ماشین هم هست. در آن ماده زبری به کار نرفته و در هیچ نقطه ای از سطح ماشین اثرات و لکه های سفید بر روی رنگ خودرو، حلقه رینگ ها، قطعات لاستیکی و پلاستیکی باقی نمی ماند. مردم چندین ماده شوینده را برای تمیز کردن قسمت های مختلف ماشین تهیه می کنند، اما این محصول همه این کارها را با هم انجام می دهد.

با استفاده از این محصول قطعات و نقاط پلاستیکی, مثل روز اول رنگ خودشان را حفظ می کنند و رنگ آنها سفید یا خاکستری نمی شود. این حفاظت در زمستان هم ادامه دارد یعنی آنها از نمک جاده ها، سنگ ریزه ها، زنگ زدگی و خراش پیدا نمی کنند. این ماده علاوه بر پالیش باعث می شود آب از روی بدنه فرار کند هم چنین بر روی ماشین، آفتاب سوزان و تگرگ ابدا تاثیری نمی گذارد. وقتی به مدت طولانی زیر آفتاب بماند ماده از بین نمی رود و از روی لاک پایین نمی آید و رنگ ماشین تغییر نمی کند.

تاریخ انتشار: 11 دسامبر 2018
بازدید:
دسته بندی: مقالات , وبلاگ

مطالب مرتبط

کارواش در محل

24 ژوئن 2019

دیدگاه ها

کلیه حقوق برای کاروانو محفوظ میباشد.